Favicon of 24rakomet.mk Website information for 24rakomet / 24rakomet.mk


SLD: 24rakomet
SLD Length: 9
TLD: mk
IP Address: 94.155.47.65
ISP: Daticum JSC
Country: Bulgaria (BG)
HTTP Status-Code: 200
Response Time: 3115 ms
Page Speed: 70%
Alexarank: #551,120
Meta Title: 24 РАКОМЕТ | НОВА ДИМЕНЗИЈА ВО РАКОМЕТНИОТ СВЕТ
GaID: UA-51195423-1
Updated 1 month(s) ago

Hosting Location


Latitude: 42.6833
Longitude: 23.3167
Timezone: Europe/Sofia
Country: Bulgaria (BG)
City: Sofia
Region: Grad Sofiya
Region Code: 42
Postal Code: 1000

Homepage Resource Analysis

Similarly Ranked Websites


Fasfa
Fasfa.gov

551,123

Digital Marketing and SEO Agency | Ayima
Ayima.com

Award-winning Digital Marketing Agency specialising in SEO, PPC, Paid Social and Content Marketing, achieving spectacular results for some of the world's bigges...

551,124

アットトリップ(@attrip)
Attrip.jp

アットトリップは、おもしろ動画やネットで話題のネタを友達といっしょにわいわい盛り上がるためのサイトです。

551,128

FFMS
Ffms.pt

Conheça as origens, missão e estrutura da FFMS.

551,134

DNS Records


DNS (Domain Name System) is a system that converts human-readable website names into computer-readable numeric IP addresses.

Host Type TTL Other
24rakomet.mk. A 14396 94.155.47.65
24rakomet.mk. NS 86396 ns2.globalmacedonia.info.
24rakomet.mk. NS 86396 ns1.globalmacedonia.info.

Heading Analysis


Menu
24 РАКОМЕТ
ВЕСТИ »
ЛИГА НА ШАМПИОНИ -МАЖИ- »
ЛИГА НА ШАМПИОНИ -ЖЕНИ- »
МАКЕДОНИЈА »
ТРАНСФЕРИ »
ЗАБАВНИК »
24РАКОМЕТ ТВ
ИЗДВОЈУВАМЕ
СЛЕДЕТЕ НÈ НА TWITTER
Menu
НОВА ДИМЕНЗИЈА ВО РАКОМЕТНИОТ СВЕТ
Лино го доби двобојот со Вујо, Загреб славеше над Железничар
Вујо ја нападна СЕХА: Ова не е хумано!
ЕХФ ги запиша во ростер, но Металург не ги потврдува новите засилувања
Откриени лицата вмешани во скандалот со билетите од мечот Македонија – Турција
Тежок пораз за Вардар во Брест
ЕХФ ги запиша во ростер, но Металург не ги потврдува новите засилувања
Лига на шампиони: Ѓер игра уште една шампионска сезона
ЕХФ ги запиша во ростер, но Металург не ги потврдува новите засилувања
Откриени лицата вмешани во скандалот со билетите од мечот Македонија – Турција
Тежок пораз за Вардар во Брест
Фолк џубокс на МТВ место ракомет Вардар – Мешков!
ОФИЦИЈАЛНО: Иван Димитровски е нов ракометар на Пелистер
Не се задржа долго во Мешков: Шиме Ивиќ се сели во Бундес лигата
Шведскиот ветеран ќе игра до 40 години: Јонас Калман во ПИК Сегед до 2020 година!
Сега и официјално: Јагањац четири години во Нексе
Освен на теренот, вардарци се покажаа и во кујната (ФОТО)
Кога судиите ќе станат мажоретки…(ВИДЕО)
Раул добива фудбалско „засилување“? Легендарниот Џиџи Буфон на „тренинг“ со ПСЖ (ВИДЕО)
(УРНЕБЕСНО ВИДЕО) Кога српски тренер се лути на англиски: Нот гуд мајсторе!
Карачиќ е одличен на ракометниот терен, но се покажа и како ди-џеј (ФОТО)
Вардарци веќе се на одмор: Рожерио Мораес ужива во Лондон (ФОТО)
Mакедонците ја добија „војната“ со ЕХФ на социјалните медиуми
Стоилов: Кој сака, нека дојде! (Видео)
Македонија ја има најдобрата ракометна фотографија во светот!
Самсоненко ги смирува играчите: Тренирајте и играјте сезонава сум во Вардар!
Комити со извинување од Манасков! (ФОТО)
Лино го доби двобојот со Вујо, Загреб славеше над Железничар
Вујо ја нападна СЕХА: Ова не е хумано!
ЕХФ ги запиша во ростер, но Металург не ги потврдува новите засилувања
Menu
Лино го доби двобојот со Вујо, Загреб славеше над Железничар
Вујо ја нападна СЕХА: Ова не е хумано!
ЕХФ ги запиша во ростер, но Металург не ги потврдува новите засилувања
Откриени лицата вмешани во скандалот со билетите од мечот Македонија – Турција
Тежок пораз за Вардар во Брест
Фолк џубокс на МТВ место ракомет Вардар – Мешков!
Гледајте го во живо натпреварот Мешков Брест – Вардар (ЛИНК)
ОФИЦИЈАЛНО: Иван Димитровски е нов ракометар на Пелистер
Кире Лазаров за 24 Ракомет ТВ: Вардар има голема предност против „ранетиот“ Монпелје (ВИДЕО)
Амандин Лејно за 24 Ракомет: Да ја донесеме титулата во Скопје, овие луѓе го заслужуваат тоа! (ВИДЕО)
Томовски за 24Ракомет: Кога ќе добиеш шанса, треба да ја искористиш (ВИДЕО)
Раул: Ризикувавме премногу во вториот дел, тоа не смее да ни се случува во иднина (ВИДЕО)
Стоилов за 24 Ракомет ТВ: Многумина нè отпишаа, но така само нè мотивираа (ВИДЕО)
Милосављев за 24 Ракомет ТВ: Десет години го гледав ова, сега го живеам мојот сон (ВИДЕО)
Скубе за 24 Ракомет ТВ: Никој не го очекуваше ова од нас, освен ние самите (ВИДЕО)
Талески за 24Ракомет ТВ: Секоја чест за Вардар, феноменално е да се игра пред оваа публика (ВИДЕО)
Игор Карачиќ за 24 Ракомет ТВ: Луѓето во Македонија повторно веруваат во нас (ВИДЕО)
Дејан Милосављев: Вака ќе играме до крајот на сезоната (ВИДЕО)
Вид Кавтичник: Го загубивме првенството, но заслужено победивме во Келн (ВИДЕО)
Кире Лазаров за 24 Ракомет ТВ: Направивме светско чудо (ВИДЕО)
Илија Абутовиќ за 24 Ракомет: Најдобрите не играат секогаш во финале (ВИДЕО)
Лазаров: Пресреќен сум, најголем дел од моите соиграчи беа во солзи по пласманот во финалето! (ВИДЕО)
Раул Гонзалес: Да уживаме во одличен ракомет со четирите најдобри екипи во светот (ВИДЕО)
Тјери Омејер за24 Ракомет: Лани Вардар ја однесе титулата за неколку секунди, сега... (ВИДЕО)
Кире Лазаров за 24 Ракомет ТВ: Вардар има голема предност против „ранетиот“ Монпелје (ВИДЕО)
Амандин Лејно за 24 Ракомет: Да ја донесеме титулата во Скопје, овие луѓе го заслужуваат тоа! (ВИДЕО)
Томовски за 24Ракомет: Кога ќе добиеш шанса, треба да ја искористиш (ВИДЕО)
Раул: Ризикувавме премногу во вториот дел, тоа не смее да ни се случува во иднина (ВИДЕО)

Websites hosted on same IP


Koli
Koli.com.mk

2,123,941

Rosa Canina
Alternativnamedicina.com.mk

Добредојдовте на официјалната страница на Алтернативна медицина Роза Канина ДООЕЛ. Најпрвин Ви се заблагодаруваме за вашата посета. Нашата цел и мисија е да Ве ...

15,159,098

Traffic and Rank History


 • Alexa Rank History
 • Search Traffic History

Full Whois Report


% Domain Information over Whois protocol
% 
% Whoisd Server Version: 3.9.0
% Timestamp: Wed Oct 31 00:06:10 2018

domain:    24rakomet.mk
registrant:  ALSANET-R623
admin-c:   ALSANET-C657
nsset:    ALSANET-NS640
registrar:  ALSANET-REG
registered:  08.04.2014 18:22:47
changed:   01.04.2018 23:06:39
expire:    08.04.2020

contact:   ALSANET-R623
name:     Петар Шимлеша
address:   ул. Веселин Маслеша бр.5/2-5
address:   Скопје
address:   1000
address:   MK
phone:    +389.78447746
e-mail:    petar_simlesa@hotmail.com
registrar:  ALSANET-REG
created:   27.06.2017 18:03:20

contact:   ALSANET-C657
name:     Петар Шимлеша
address:   -
address:   -
address:   -
address:   MK
phone:    +389.78447746
e-mail:    petar_simlesa@hotmail.com
registrar:  ALSANET-REG
created:   27.06.2017 18:03:20

nsset:    ALSANET-NS640
nserver:   ns1.globalmacedonia.info 
nserver:   ns2.globalmacedonia.info 
tech-c:    ALSANET-C657
registrar:  ALSANET-REG
created:   27.06.2017 18:07:37
changed:   01.04.2018 23:06:38

HTTP Headers


Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Link: <http://24rakomet.mk/wp-json/>; rel="https://api.w.org/", <https://wp.me/4wsxg>; rel=shortlink
Etag: "100600-1540940652;;;"
X-LiteSpeed-Cache: hit
Content-Length: 174647
Date: Tue, 30 Oct 2018 23:06:14 GMT
Server: LiteSpeed
Connection: Keep-Alive
Go to top

Comments / Reviews / Feedbacks / Ratings for 24rakomet.mk